Selvsentrerende Bor 2,5mm.

Varenr:101933
363,-
-+
3 På lager
BeskrivelseTeknisk infoSupportKundeanmeldelserSpørsmål og svarKundeanmeldelser
Beskrivelse

Selvsentrerende bor 2,5mm for hengselskruer

Selvsentrerende Bor 2,5mm er et spesialbor for forboring til hengselskruer, der den koniske, fjærbelastede nesen sentrerer seg automatisk i forsenkingen på hengslet. Når du presser boret inn, trekkes nesehylsen tilbake og selve boret går ned i materialet og lager et presist styrehull. Boret er laget i høyhastighetsstål for lang levetid, og utformingen med spor i nesestykket sørger for god sponavgang under boring.

Bruksområde

Dette selvsentrerende boret brukes til å bore styrehull for hengselskruer i forsenkede hull i hengsler. Den koniske nesen ligger an i forsenkingen og gjør at hullet blir plassert midt i skruehullet, slik at hengselskruene trekker jevnt og hengslet ikke forskyver seg. Det gir en mer presis montering enn når det bores på frihånd, og egner seg spesielt godt til dører, skap og skuffer der du ønsker rette, pene hengsler uten skjeve skruer.

Viktige egenskaper

  • Konisk, fjærbelastet nesestykke som sentrerer boret i hengslets forsenkede skruehull.
  • Bor i høyhastighetsstål (HSS) for lang levetid og jevne borehull.
  • Nesestykket har spor for sponavgang som reduserer risiko for tetting under boring.
  • Selve boret er tydelig merket med størrelse for enkel identifisering i verkstedet.
  • Universelt 1/4" sekskantskaft som passer i vanlige hurtigskiftesystemer for drill og skrutrekker.

Fordeler

  • Gir sentrerte styrehull i hengsler, slik at skruene går rett inn og hengslene holder posisjonen.
  • Raskt skifte mellom bor og bits takket være 1/4" sekskantskaft og kompatibilitet med hurtigskiftesystemer.
  • Redusert risiko for skjeve skruer og skadet materiale sammenlignet med boring på frihånd.

Tekniske spesifikasjoner

Borediameter2,5mm
BormaterialeHøyhastighetsstål
SkaftUniverselt 1/4" sekskantskaft for hurtigskiftesystemer
StyrehylseKonisk, fjærbelastet nesestykke
SponavgangNesestykke med tre spor for sponklarering

Kompatibilitet

Det universelle 1/4" sekskantskaftet gjør boret kompatibelt med vanlige hurtigskiftesystemer for drill og skrudriver som tar 1/4" bits og tilbehør.

Teknisk info

Produktinformasjon

Diameter 2,5 mm


Support
Kundeanmeldelser
Spørsmål og svar
Kundeanmeldelser
7114