SpheroPlane Carving Attachment med Sanding System
SpheroPlane Carving Attachment er et fresetilbehør som monteres på en vinkelsliper og gjør det mulig å forme trekuler og skåler uten bruk av dreiebenk. Verktøyet har en justerbar skjæreradius som gir presis kontroll ved grovforming og finbearbeiding. Med det medfølgende Sanding System kan arbeidet fullføres fra grov utskaving til ferdig overflate.
Bruksområde
SpheroPlane brukes til utskaving, forming og sliping av treemner, både i grovt og detaljert arbeid. Den passer godt i alt fra treskjæring og skulpturarbeid til forming av boller og sfæriske emner i verksted eller studio. Egnet for håndverkere og trearbeidere som ønsker presis formgiving uten dreiebenk.
Viktige egenskaper
- Justerbar skjæreradius for nøyaktig kontroll i både grov og fin forming
- Integrert slipeløsning med fleksibel bakplate og slipepapir i flere korninger
- Slitesterk konstruksjon i maskinert aluminium og teknisk plast
- Utskiftbare og roterbare tenner i wolframkarbid for lang levetid
- Full omgivelsesbeskytter som gir sikker drift og redusert tilbakeslag
Fordeler
- Gir mulighet til å lage boller og kuler uten dreiebenk
- Rask overgang mellom utskaving og sliping i samme oppsett
- God kontroll og tryggere arbeidsprosess gjennom justerbar eksponering
Medfølger
- SpheroPlane Carving Attachment
- Fleksibel slipepad
- 16 slipepapir (4 stk. i 40, 80, 120 og 240 korning)
- Umbrakonøkkel
- Torx-nøkkel
- Hard plastkoffert fra Arbortech
Kompatibilitet
Passer til Arbortech Power Carving Unit og standard vinkelslipere med 115 mm og 125 mm skivediameter og M14-spindel.
Merk
Kun for bruk på maskiner med M14-spindel. Følg alltid anbefalte sikkerhetsrutiner for vinkelslipere og roterende skjæreverktøy.