AW118CI Syklon til Avsug I
AW118CI Syklon til Avsug I er en frittstående syklonseparator uten egen motor for sponavsug i verksted. Den plasseres mellom trebearbeidingsmaskinen og et standard sponavsug med høyt luftvolum og lavt trykk, og skiller spon og fint trestøv fra luftstrømmen før det når hovedavsugeren.
Bruksområde
Syklonen brukes sammen med et vanlig sponavsug for å håndtere treavfall fra ulike maskiner, fra tykkelseshøvler til pussere. Den kan brukes som oppgradering av et eksisterende sponavsug med filterpose, eller plasseres ved siden av en trommel- eller båndpusser for å fange opp fint støv før luftstrømmen går videre til hovedenheten. Produktet er beregnet for hobbybruk og lett arbeid i hjemmeverksted, ikke kontinuerlig verkstedbruk.
Viktige egenskaper
- Frittstående syklonseparator uten egen motor.
- Skiller spon og fint trestøv fra luftstrømmen før hovedavsugeren.
- Bruker syklonhus og avfallsbeholder fra AW118CE Cyclone Extractor.
- 118 l avfallsbeholder for oppsamling av spon og støv.
- 100 mm innløp og utløp for tilkobling til mange vanlige trebearbeidingsmaskiner.
- Hjul gjør enheten enkel å flytte rundt i verkstedet.
Fordeler
- Reduserer mengden spon og fint støv som går videre til hovedavsugeren.
- Gjør det mulig å oppgradere et eksisterende sponavsug med filterpose.
- Gir fleksibel plassering ved maskiner som produserer mye fint støv.
- Bidrar til mer effektiv oppsamling av treavfall i verkstedet.
Tekniske spesifikasjoner
| Modell | AW118CI |
| Type | Frittstående syklonseparator uten egen motor |
| Beholdervolum | 118 l |
| Slangediameter | 100 mm |
| Innløp og utløp | 100 mm |
| Nettovekt | 21 kg |
| Maskinmål | 145 x 72.6 x 73 cm |
| Mål på syklonenhet | 480 x 450 x 740 mm |
| Brukskategori | Regelmessig bruk |
Kompatibilitet
Brukes sammen med et sponavsug med høyt luftvolum og lavt trykk. Produsenten anbefaler et sponavsug med minst 1.5 hp motor, for eksempel AW153E.
Merk
Syklonen er ikke egnet for bruk med støvsugerbaserte avsug med høyt trykk og lavt luftvolum. Produsenten anbefaler ikke bruk med avsug på 2.2 kW / 3 hp. Denne syklonen krever støvposer på 785 x 940 mm.