Enhåndstvinge 150x60mm - EZR15-6
Enhåndstvinge 150x60mm - EZR15-6 er en allsidig enhåndstvinge fra Bessey for fastspenning, spredning og bruk som bordtvinge i T-spor. Integrert feste for føringsskinner og medfølgende adaptere gir fleksibel bruk med flere systemer. Produktet leveres som et sett med to tvinger.
Bruksområde
Tvingen er egnet for møbelproduksjon, kjøkkenmontering, innredningsarbeid og generelt gjør-det-selv-arbeid. Den kan brukes til fastspenning av arbeidsstykker, montering i profiler og arbeid på arbeidsbord, samt til feste av føringsskinner ved bruk av skinnesager.
Viktige egenskaper
- Klemkraft på opptil 750 N
- Spennvidde på opptil 150 mm og dybde på 60 mm
- Spredningsbredde fra 120 til 310 mm
- Kan brukes til både fastspenning og spredning
- Integrert feste for T-spor fra 12 x 6.5 mm til 12 x 8 mm
- Ergonomisk 2-komponents håndtak med pumpefunksjon
- Herdet stålskinne og konstruksjon av glassfiberforsterket PA6-plast
Fordeler
- Betjeningen med én hånd gjør det raskt og enkelt å plassere og stramme tvingen.
- Kombinasjonen av fastspenning, spredning og bruk i T-spor gir fleksibilitet i ulike arbeidssituasjoner.
- Gir sikker fastspenning også av runde og ujevne emner.
- Medfølgende adaptere gjør tvingen anvendelig med flere føringsskinne- og T-sporsystemer.
Tekniske spesifikasjoner
| Modell | EZR15-6 |
| Spennvidde | 150 mm |
| Dybde | 60 mm |
| Spredningsbredde | 120–310 mm |
| Skinne | 14 x 5 mm |
| Klemkraft | 750 N |
| Vekt | 901 g |
| Materiale | Glassfiberforsterket PA6-plast og herdet stål |
Medfølger
- 2 stk. EZR15-6 enhåndstvinger
- 2 stk. adaptere
Kompatibilitet
- Festool, Protool, Metabo, Makita, Hitachi, Hikoki og DeWalt med T-spor fra 12 x 6.5 mm til 12 x 8 mm
- Bosch, Flex og Mafell med adapter og T-spor på 12 x 1.8 mm
- Standard T-spor og arbeidsbord
Merk
Tvingen skal kun brukes til sitt tiltenkte formål og må ikke brukes til løfting eller sikring av last under transport. Den skal kun strammes for hånd uten bruk av ekstra hjelpemidler.
Video