12 mm Parf Dog 2 stk
12 mm Parf Dog 2 stk fra UJK er et sett med to lave benkestoppere i rustfritt stål, beregnet for arbeidsbord med 20 mm hull. Stopperne stikker 12 mm over arbeidsflaten og har en maskinert krage som passer i fasede hull.
Bruksområde
Benkestopperne brukes til posisjonering og fiksering av arbeidsstykker, jigger og annet tilbehør på multifunksjonsbord. Den lave utformingen er særlig egnet ved høvling, sliping og annet overflatearbeid der høyere benkestoppere kan komme i veien. De kan også brukes parvis til å plassere jigger og annet utstyr med tilsvarende 20 mm hull.
Viktige egenskaper
- Lav profil med en høyde på 12 mm over arbeidsflaten og diameter på 20 mm.
- CNC-maskinert i rustfritt stål av kvalitet 303.
- Den maskinerte kragen passer i fasingen rundt benkehullet og gir en plan overgang mot bordflaten.
- Nøyaktig tilpasset 20 mm hull i multifunksjonsbord.
Fordeler
- Den lave høyden gir bedre klaring ved overflatearbeid der høyere benkestoppere kan hindre verktøyets bevegelse.
- Kragen bidrar til at stopperen står vinkelrett på arbeidsflaten og får en stabil plassering i hullet.
- Ved bruk i par kan stopperne gi nøyaktig plassering av jigger og annet utstyr med 20 mm hull.
Tekniske spesifikasjoner
| Diameter | 20 mm |
| Høyde over arbeidsflaten | 12 mm |
| Materiale | Rustfritt stål, kvalitet 303 |
| Utførelse | CNC-maskinert |
| Krage | Tilpasset fasede benkehull |
Medfølger
- 2 stk UJK Parf Dog benkestoppere, 12 mm høyde
Kompatibilitet
- UJK multifunksjonsbord med 20 mm hull.
- Festool MFT/3 arbeidsbord med fasede 20 mm hull.
- Andre multifunksjonsbord og rutenettbord med fasede 20 mm hull.
- Jigger og annet tilbehør med tilsvarende 20 mm hull.
Merk
Benkestopperne er beregnet for hull med en faset kant som gir plass til kragen. På bord med ufasede hull må det lages en liten fas for at kragen skal ligge plant mot arbeidsflaten. Dette kan gjøres med en egnet fasefres eller UJK Chamfer Cutter.