Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern Håndtak til dreiejern

Håndtak til dreiejern

Varenr:102428
1 351,-
-+
2 På lager
BeskrivelseTilbehørSupportKundeanmeldelserSpørsmål og svarKundeanmeldelser
Beskrivelse

Håndtak til dreiejern

Håndtak til dreiejern er et langt dreiejernshåndtak med aluminiumsskaft og medium/hard skumtrekk for godt grep. Håndtaket har en ER20-kollett for rundstål mellom 12 mm og 13 mm, og gir stabil håndtering ved dreiing. Det er utviklet for å gi et jevnt og kontrollert arbeid med ulike typer dreiejern.

Bruksområde

Håndtaket brukes for å holde dreiejern med stangdiameter mellom 12 mm og 13 mm. ER20-kolletten kan byttes ved behov slik at håndtaket også kan tilpasses andre diametre. Det er særlig nyttig ved forming av bokser, beger og mindre hulformer, og gir god støtte ved både rette og vinklete arbeidsstillinger.

Viktige egenskaper

  • ER20-kollett som griper stål med diameter 12–13 mm
  • Aluminiumsskaft med skumtrekk for godt grep og stabil håndtering
  • Kollettmutter med fin gjenge for sikker stramming for hånd
  • Total lengde 440 mm
  • Leveres med C-nøkkel og tommybar

Fordeler

  • Aluminiumsskaftet gir ekstra masse som bidrar til jevnere dreiing
  • Skumtrekket gir komfortabelt og sklisikkert grep
  • Utskiftbar ER20-kollett gjør håndtaket fleksibelt for ulike diametre

Tekniske spesifikasjoner

Kollettdiameter12–13 mm
Kompatibel stangdiameter12 mm til 13 mm
Kompatibel rundstål12,7 mm (1/2")
Total lengde440 mm
KollettypeER20
Kollett spennvidde2 mm til 13 mm (i 1 mm trinn)

Medfølger

  • C-nøkkel
  • Tommybar

Kompatibilitet

Kan brukes med dreiejern som har en stangdiameter mellom 12 mm og 13 mm. ER20-kolletten kan byttes til andre størrelser i samme serie.

Video

Tilbehør
Support
Kundeanmeldelser
Spørsmål og svar
Kundeanmeldelser
22824