Epoxy - Glassklar 50Plus. 15kg
TIL INFO! ANGITT KILOANTALL ER TOTALVEKT, EPOXY + HERDER.
Epoxy - Glassklar 50Plus. 15kg er en ekstremt klar epoxy utviklet for svært tykke, glassklare støp med boblefri finish. Produktet er spesielt formulert for dype støp i én operasjon, og gir et klart og stabilt resultat som kan slipes og poleres etter herding.
Bruksområde
Denne epoxyen er spesielt egnet for prosjekter som river tables, bord med inntøpt naturkant, samt store støp som lampebaser og innstøping av objekter som blomster eller dekorative materialer. Den brukes der det er behov for tykke støp med høy klarhet og minimalt med luftbobler, og passer godt for profesjonelle brukere og avanserte prosjekter.
Viktige egenskaper
- Kan støpes i tykkelser mellom 25 og 50 mm per lag
- Selvavgassende egenskaper gir tilnærmet boblefri støp
- Svært høy klarhet og god UV-stabilitet
- 100 % faststoff – ingen krymping under herding
- Lang herdetid på opptil 7 dager ved romtemperatur
- Kan maskineres, slipes og poleres etter herding
Fordeler
- Gir klare og jevne støp selv i store tykkelser
- Reduserer behovet for flere støpeoperasjoner
- Gir fleksibilitet til å støpe inn ulike materialer og dekor
- Stabil herdeprosess med minimert risiko for luftbobler
Tekniske spesifikasjoner
| Materiale | Epoxy |
| Farge | Klar |
| Blandingsforhold (volum) | 100:50 |
| Blandingsforhold (vekt) | 100:45 |
| Viskositet | 300 mPa.s |
| UV-motstand | God |
| Tetthet | 1.12 g/cm³ |
| Maks. lagtykkelse | 50 mm |
| Herdetid (ved 20°C) | 7 dager |
| Bruttovekt | 15.5 kg |
| Holdbarhet | 12 måneder |
| Maks. brukstemperatur | 39 °C |
| Hardhet | 80 Shore D |
| Forlengelse ved brudd | 4.5 % |
Merk
Blandes i korrekt forhold (100:50 volum / 100:45 vekt). Ved lagring kan epoxy del A krystallisere seg; dette løses ved å varme beholderen i vann på 40–50 °C til den blir klar igjen. La deretter materialet kjøle seg ned til ca. 21 °C før herder tilsettes. Produktet har lang herdetid og bør brukes ved anbefalt temperatur for best resultat.