Tormek Diamantskive DWE200 ekstra fin

K1200. Passer kun til T2

Varenr:TORDWE200
2 498,-
-+
Bestillingsvare (9 dager)
BeskrivelseSupportKundeanmeldelserSpørsmål og svarKundeanmeldelser
Beskrivelse

Tormek Diamantskive DWE-200 Ekstra Fin K1200

Tormek Diamantskive DWE-200 Ekstra Fin K1200 er en erstatningsslipeskive med ekstra fin korning for Tormek T-2 Pro kjøkkenknivsliper. Skiven har korning 1200 og er utviklet for å gi maksimal skarphet og en svært fin overflatefinish på knivbladet.

Bruksområde

Denne diamantskiven brukes til sliping av kjøkkenkniver på Tormek T-2 Pro Kitchen Knife Sharpener. Den egner seg for alle stålkvaliteter, inkludert keramiske kniver, og benyttes når du ønsker en ekstra fin slipefas og høy overflatefinish. For etablering av ny slipefas anbefales grovere eller finere diamantskiver først, før sluttbearbeiding og polering.

Viktige egenskaper

  • Ekstra fin korning K1200
  • Sliper alle stålkvaliteter, inkludert keramiske kniver
  • Gir speilfinish på slipefasen
  • Enkel montering
  • Leveres ferdig montert og klar til bruk

Fordeler

  • Gir svært fin og presis egg på kjøkkenkniver
  • Egnet for sluttfinish etter grovere sliping
  • Bidrar til høy overflatekvalitet på slipefasen
  • Kan brukes på kniver i ulike materialer

Tekniske spesifikasjoner

ModellDWE-200
Korning1200
Diameter200 mm
Bredde40 mm
MaterialeStål med diamantbelegg
FargeSølv
Vekt2.80 kg

Kompatibilitet

Passer kun til Tormek T-2 Pro Kitchen Knife Sharpener.

Merk

For best resultat anbefales det å etablere slipefas med DWF-200 Diamond Wheel Fine eller DWC-200 Diamond Wheel Coarse før sluttbearbeiding med denne skiven. Etter sliping anbefales avgrading og polering på PW-160 Conical Composite Honing Wheel.

Support
Kundeanmeldelser
Spørsmål og svar
Kundeanmeldelser
23489